Superbolt® Nedir?


mjt-landing-page2_newlogo
 

Yenilikçi civatalama çözümü – Superbolt nedir?
Superbolt gergileri geleneksel somun ve cıvataların yerine doğrudan kullanılabilir olarak tasarlanmıştır. Bu aparatlar, yeni veya hali hazırda varolan civata, saplama, dişli mil veya şaftlara bağlanabilir. Ana dişli, sertleştirilmiş pul ve taşıyıcı yüzeye karşı civata veya saplamayı konumlandırma görevini yerine getirir. Konumlandırıldıktan sonra, civata veya saplamanın asıl gerdirme işlemi ana dişli etrafına dağılmış jackbolt’ların (germe civataları) el aleti ile torklanması ile yapılmaktadır. Bu sayede jackbolt’lar önyüklemeyi ana dişliye ve dolayısıyla bağlantıya da, eşit olarak dağıtır.

 

Civatalı bağlantıların tasarımı ve gerilmesinde bir devrim
Superbolt Multi-Jackbolt Gergileri (MJG) civata ve bağlantı parçalarının sıkıştırılmasında yenilikçi bir teknoloji sunmaktadır. Superbolt ürünleri dünya çapındaki tüm büyük sanayilerde civatalama konusunda tercih edilen çözüm olarak kendini ispatlamış ve yer etmiştir. Multi-jackbolt gergilerimiz büyük boydaki civatalar için bile basit ve uygun maliyette sıkıştırma imkanı sunmaktadır. Bağlantılarınız, ustalık becerileri veya ağır aletlere ihtiyaç duymaksızın yüksek doğrulukta sıkıştırılabilir. MJG’ler, orijinal parça üreticileri (OEM) için civata tasarımını geliştirerek, güvenilir çalışma sağlayarak ve bakım süreçlerini kolaylaştırarak karlı bir ürün ömrü maliyeti sağlar.

 

Tam Çözümler
Uzaydan denizin derinliklerine, küçükten büyüğe, -civatalama zorluğunuz ne olursa olsun, Nord-Lock Group daha evvelden yapmıştır. Civatalama ile ilgili soru ve sorunlarınızı bize getirin ve birlikte çalışarak en iyi çözümü bulalım. Aşağıdaki tablo, standart altıgen somunlar için büyük boylarda bile Superbolt gergilerinin kurulumunun ne kadar kolay olduğunu göstermektedir. Sadece el aletleri herhangi bir çaptaki saplama / civatayı sıkmak için yeterlidir.

 


310 MPa (45,000 psi) civata gerilimi için tork eğrisi